Menu Zamknij

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to zdecydowanie najpopularniejszy styl wnętrzarski. Biel, naturalne materiały i efektowne dodatki to gwiazdy pokazu. Dowiedz się, na jakie elementy zwrócić uwagę, jeśli chcesz wprowadzić styl skandynawski do swojego salonu.

Styl skandynawski a kolory

Styl skandynawski charakteryzuje się między innymi bladymi odcieniami. Podstawowym kolorem jest biel, ale blade odcienie beżu i szarości również można znaleźć w wielu tego rodzaju stylizacjach. Te naturalne odcienie sprawiają, że dane wnętrza są wizualnie szersze i przede wszystkim jaśniejsze. Jest to szczególnie istotne w czasie krótkich dni zimy w Skandynawii. W aranżacji wnętrz jasne oraz neutralne kolory mają jeszcze jedną ważną zaletę, przede wszystkim pasują do wszystkiego. Pasują do każdej kolorystyki, więc bez problemu możesz eksperymentować z białym, szarym lub też beżowym tłem, gdy chcesz nadać swojemu skandynawskiemu wnętrzu nieco więcej stylu.

Wybór mebli do salonu w stylu skandynawskim

Oprócz jasnych kolorów, interesującą cechą stylu skandynawskiego są także naturalne materiały. Surowe drewno, kamień, rattan czy też len i bawełna to popularne materiały do tego typu stylizacji wnętrz. Styl skandynawski w salonie powinien w związku z tym opierać się między innymi na meblach , które są wykonane z drewna, takich jak stoliki kawowe, komody, szafki czy też stoliki pomocnicze. Zamiast powyższych mebli można zastosować białe lady. Białe  meble są idealnym tłem dla modnego total white look na jasnym tle.

Nowoczesne salony w stylu skandynawskim można zaakcentować na przykład kamieniem lub przypominającymi go kompozytami. Do takiej aranżacji świetnie będą pasować  stoliki kawowe z marmurowymi blatami. Sofy w skandynawskich salonach są często proste w formie i obszerne. Jednak ich prosta konstrukcja często łączona jest z efektownymi kolorami. Dobrym posunięciem będą również sofy tapicerowane nie tylko w kolorze szarym, ale także w modnych, mocnych kolorach, takich jak na przykład szmaragd, koniak, granat czy też musztarda.

Dodatki do salonu w stylu skandynawskim

Popularne lampiony domki to stylowe rozwiązanie do wnętrz. Dobrze wpisują się one w estetykę stylu skandynawskiego i mają ciekawe formy. Kolejną opcją jest postawienie na minimalistyczne szklane lampiony. Dodanie do tego zestawu modnej lampy sznurkowej to kolejna opcja. Jest ona popularnym dodatkiem, który efektownie rozświetla wnętrze. Tego typu girlanda emituje przyjemne światło i może być owinięta wokół dekoracyjnej drabinki lub zawieszona na ścianie.

Wybierz wszystkie elementy wyposażenia wnętrza, tak aby wydobyć charakter salonu w stylu skandynawskim. Nie należy pomijać tekstyliów. Szczególnie polecane są miękkie i przytulne poduszki. Udekoruj sofy, fotele i krzesła, aby stworzyć przytulną atmosferę.

Skandynawskie aranżacje wnętrz jesienią oraz zimą mają przytulną aurę, gdy na ścianach pomieszczeń pojawiają się proste, białe, naturalne gałęzie, a także zawieszone są tam proste dekoracje świąteczne jak na przykład pozłacane szyszki.

Salon w stylu skandynawski- Podsumowanie

Styl skandynawski jest przede wszystkim ceniony za ciepło, uniwersalność, a także przytulność. Jego miękkość oraz naturalna rustykalność zaskoczy Cię z pewnością.

Dobrze zaaranżowany skandynawski salon będzie między innymi ucztą dla oczu przez długie sezony. Stanie się ulubioną przestrzenią do wspólnych spotkań z współlokatorami czy też przyjaciółmi. Naturalne drewno, różne odcienie bieli, szarości oraz leśny wystrój- to przestrzeń, która sprawia, że chce się odpocząć.