Menu Zamknij

Chłodziarko-zamrażarka – wolnostojąca czy pod zabudowę

Chłodziarko-zamrażarka – wolnostojąca czy pod zabudowę?

Każde z pomieszczeń w naszym domu posiada swoje szczególne, podstawowe elementy wyposażenia. W przypadku kuchni jest to lodówka, która stanowi absolutną podstawę, bez której trudno wyobrazić sobie to wnętrze. Wśród dostępnych w asortymencie sklepów AGD sprzętów znaleźć można lodówki pod zabudowę oraz wolnostojące. Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje i który z nich jest lepszym wyborem?  

Chłodziarko-zamrażarka pod zabudowę i wolnostojąca – podstawowe różnice 

Lodówki pod zabudowę oraz wolnostojące pełnią oczywiście tę samą podstawową funkcję, jaką jest przechowywanie produktów spożywczych w odpowiedniej temperaturze. Istnieją jednak między nimi pewne różnice. Lodówki wolnostojące to zdecydowanie większa swoboda, jeśli chodzi o możliwości aranżacji oraz ulokowania sprzętu. Wybierając wolnostojące modele, nie musimy także zwracać szczególnej uwagi na wymiary lodówki, dostosowując je wyłącznie do własnych potrzeb. W przypadku lodówki pod zabudowę konieczne jest natomiast dokładne dopasowanie jej wymiarów do przestrzeni między elementami zabudowy kuchennej. Dysponując ograniczoną przestrzenią, musimy szczególnie skupić się na szerokości oraz głębokości wybieranej lodówki, tak aby wraz z szafkami kuchennymi i blatem tworzyła jednolitą, estetyczną i spójną całość.  

Kiedy warto wybrać lodówkę pod zabudowę? 

Lodówka pod zabudowę to urządzenie, które świetnie sprawdza się przede wszystkim w mniejszych kuchniach, gdzie liczy się każdy metr. Schludnie i dyskretnie ulokowana między szafkami lodówka pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsc w pomieszczeniu. Model pod zabudowę będzie dobrym wyborem dla osób, którym zależy na jednolitej estetyce kuchni. Ukryta pod estetycznym frontem kuchennym lodówka nie zaburzy spójności stylistycznej wnętrza.  

Kiedy wybrać lodówkę wolnostojącą? 

Lodówko-zamrażarka wolnostojąca to wybór przede wszystkim dla tych, którym zależy na wyeksponowaniu wybranego sprzętu. Lodówki wolnostojące to najczęściej urządzenia bardziej rozbudowane, charakteryzujące się ciekawą estetyką. Szeroka gama modeli wolnostojących sprawia, że z łatwością można dopasować ich wygląd do stylistyki kuchni. Nowoczesne lodówki wolnostojące o nietypowym wyglądzie mogą stanowić nie tylko uzupełnienie wystroju wnętrza, ale jego samodzielną ozdobę.  

 

Wolnostojące modele lodówek doskonale sprawdzają się w dużych, przestronnych pomieszczeniach, którym nie zabierają cennej przestrzeni. Ponadto mogą one być ustawione w niemal dowolnym miejscu w kuchni. Nowoczesne lodówki wolnostojące stanowią więc doskonały wybór dla wszystkich ceniących sobie swobodę.  

Jaką lodówkę wybrać? 

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o to, która z lodówek będzie lepsza. Zarówno modele wolnostojące, jak i pod zabudowę posiadają swoich zwolenników, których przekonują szczególne walory obu rodzajów sprzętów. Wybór konkretnego modelu lodówki powinien być bowiem uzależniony od potrzeb i oczekiwań domowników, a także od metrażu oraz stylistyki i charakteru kuchni.